Wsłuchaj się w rośliny by @FlowerMobile

Kochasz kwiaty? Lubisz przyrodę? Uwielbiasz rośliny? Jeśli tak, to nasze #podcasty są właśnie dla Ciebie. Wsłuchaj się w nie, przeczytaj dobry tekst, obejrzyj dobre video.


,,Podcasty to seria odcinków, gdzie podcaster dzieli się swoją wiedzą w określonych dziedzinach, w których najczęściej jest ekspertem. Podcasterzy często zapraszają innych ekspertów z branży, aby wypowiedzieli się na określony temat.”

Kwiatowe Odsłuchy to autorski projekt, za który odpowiada mistrz florystyki, desinger zdobywający wiedzę i doświadczenie w holenderskiej kwiaciarni, absolwent lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego Sebastian Wasilewicz. Zdobywanie wiedzy nigdy nie było tak proste jak teraz! Podcast jest bardzo wygodną formą opowiadania historii o roślinach i bukietach. Każdy odcinek można wysłuchać w drodze do pracy, do domu, albo wygodnie usiąść na swojej kanapie, odpalić swojego smartphona i wsłuchać się w #kwiatoweodsłuchy.

Kwiaciarnie XXI wieku


Kwiaty czy kawa, kawa czy kwiaty? A może jedno i drugie? Sztuka kwiatowa oparta na dobrych umiejętnościach rzemieślniczych ma działać na nasze zmysły. Kwiaciarnie XXI wieku idą krok dalej. Oprócz wysmakowanych aranżacji kwiatowych chcą gościć swoich klientów aromatyczną kawą, smacznym ciastkiem, a nawet wykwitną kolacją. Światowy trend czy chwilowa moda? A może nowa perspektywa?
fot: szast prast Ela Gacek

Kwiaty dla Mężczyzny – Dzień ojca po mojemu

Dzień ojca przypada na 23 czerwca. Czy kwiaty dla ojca to dobry pomysł? Jeśli tak, to jakie gatunki roślin wybrać i jak układać bukiety aby uzyskać efekt wow. Bukiet nie musi być nudny. Aranżacja z kraftowym piwem? – To się musi udać. Mężczyzna XXI wieku nie boi się krzykliwego różowego koloru! Odważne i oryginalne bukiety to pomysł na pozyskanie nowych klientów. Sebastian Wasilewicz opisze Wam kilka sposobów na zadowolonego ojca, faceta. P.S. Sam jest tatą 🙂 a na podkast zapraszam tutaj.

Moda na susz, suche bukiety, bukiet makartowski. Wpływ przeszłości na teraźniejszość
Świat potrzebuje równowagi i dąży do ciągłęgo obcowania z naturą. Sięgając do korzeni i historii bukieciarstwa z XIX wieku stworzymy aranżacje kwiatowe, które zbudujemy z rodzimych gatunków traw, kwiatów polnych i suchych liści, wzorując się na XIX wiecznych bukietach makartowskich. Poprzez zagłębienie się w znaczenie i symbolikę pojedynczych gatunków roślin, nadamy dekoracjom szczególny wyraz. Przyjrzymy się niezwykłym i unikatowym na skalę europejską siedliskom naturalnym z których pozyskamy materiał do pracy artystycznej. Wszystkie aranżacje kwiatowe (bukiety ślubne, dekoracje w naczyniu), wkomponujemy we współczesne wzory i trendy modowe czy wnętrzarskie. Uświadomimy i uwrażliwimy naszego odbiorcę na piękno otaczającej nas natury, na możliwości wynikające z naszej kultury, miłości do rzemiosła przekazywanych z dziada pradziada oraz naszego pochodzenia.

Ward w słoiku, wpływ skrzynek Warda na współczesne lasy w słoiku
W @kwiatowychodsłuchach opowiemy niezwykłą historie Brytyjskiego lekarza i botanika, który przypadkiem zrewolucjonizował transport roślin na całym świecie i przyczynił się do uprawy mini ogrodów w słoiku.
Zapraszamy do wsłuchania się w historie roślin i kwiatów, a na podcast zapraszam tutaj.

Sebastiana znam już od wielu lat i bardzo kibicuję Jego wszelkim pomysłom, dlatego tym razem również udostępniam Jego #kwiatoweodsłuchy i bardzo polecam ich odsłuchanie 🙂 Twórczość Sebastiana możecie wspierać i podziwiać również na facebooku i instagramie. Miłego słuchania!

Tags: ciekawie o kwiatach, flowermobile, kwiatowe odsłuchy, kwiatowe podcasty, posłuchaj o roślinach

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  1. Odpowiedz

    Podcasty są świetnym sposobem na zgłębienie tajników świata roślin i cieszy fakt, że są one dostępne dla szerokiej publiczności. Warto wsłuchać się w te kwiatowe opowieści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

Social Profiles