W te wakacje zrób coś dla siebie!

Wakacje to czas kiedy wszystko spowalnia, w mieście mniej korków, w sklepach mniej ludzi, wszyscy jakoś bezwiednie zwalniamy. Idziemy na urlop, wyjeżdżamy na kilka dni do dziadków, albo w jakieś piękne miejsce o którym marzyliśmy cały rok. Nie ma szkoły, dlatego więcej czasu spędzamy z dziećmi, pokazujemy im nowe rzeczy i staramy się jak najatrakcyjniej zaplanować czas. A co w wakacje robimy dla siebie? Planów zawsze jest cała masa, a czas ucieka jak szalony i mija sierpień i okazuje się, że znowu nie udało się zrealizować żadnego z nich. Może za rok się uda.

Pielęgnuj przyjaźnie

Cały rok jesteśmy zabiegani, wciąż ze zbyt małą ilością czasu niż byśmy chcieli, nie ma nawet chwili żeby spotkać się z przyjaciółką i pogadać o głupotach. To może właśnie teraz? Zaplanuj sobie konkretny dzień, ustal czy jej też pasuje i spotkajcie się! Pogadajcie, pośmiejcie się lub po prostu pomilczcie. Zróbcie to na co macie ochotę. A może wspólny wypad za miasto, tak bez drugich połówek, bez dzieci, tylko Wy. Co Ty na to?

Porób nic!

Kiedy ostatnio przez cały dzień nic nie robiłaś? Nie poszłaś do pracy, nie sprzątałaś mieszkania, nie poszłaś na zakupy. Leżałaś cały dzień w łóżku i czytałaś książkę albo oglądałaś serial, który tak bardzo Cię wciągnął, że nie mogłaś się oderwać. Jakiś czas temu przyjaciółka zapytała mnie czy ja potrafię tak po prostu nic nie robić? Oczywiście że potrafię! Przecież zarówno moje ciało jak i mój mózg potrzebujemy odpoczynku i dla mnie bardzo ważne jest nic nierobienie raz na jakiś czas 🙂 Więc jeśli nie pamiętasz kiedy ostatnio przez cały dzień nic nie robiłaś to najwyższy czas to zmienić!

Idź na piknik!

A jeśli nie masz ochoty organizować pikniku to idź na spacer. Znasz wszystkie zakamarki na swoim osiedlu? Wiesz, że czasem najbardziej magiczne zakątki mamy tuż za rogiem? Ja mam ogromne szczęście bo mieszkam w pobliżu ogródków działkowych, a na ich terenie znajdują się najpiękniej zagospodarowane działki na świecie. Zdarzają się też czasem opuszczone miejsca, które latem kwitną najpiękniejszą feerią barw jakiej możemy się spodziewać. Uwielbiam chodzić tam na spacery, porozmawiać z właścicielami działek, tymi nieznajomymi, czy odwiedzić znajomych, którzy maja tam swoje małe miejskie ogródki i urządzić piękny piknik na trawie. Pamiętaj, że już od dawna wiadomo, że latem jedzenie na świeżym powietrzu smakuje najlepiej 🙂

Zrób sobie piękne zdjęcia w plenerze

Zdjęcia z wakacji to najlepsza pamiątka! Tym bardziej, że najczęściej w wakacje gdzieś wyjeżdżamy i fotografujemy siebie i najbliższych na tle jakiś pięknych budowli, czy właśnie w plenerach. A co powiesz na profesjonalną wakacyjną sesję plenerową? Sierpień to idealny czas na plenery na polach słoneczników, które właśnie kwitną, czy w zbożu tuż przed żniwami. Takie zdjęcia mają wiele uroku i są doskonałą pamiątką. Ja już kilka takich sesji w tym roku mam za sobą i nie dość, że takie zdjęcia to super zabawa, to do tego fantastyczna pamiątka na lata! Postanowiłam, że takie zdjęcia będę sobie robić co roku i na starość będę patrzeć jaka byłam piękna i młoda 🙂 Wiem, że łatwo mi powiedzieć, bo moja siostra robi mi te piękne fotki i nie muszę szukać fotografa i płacić miliona monet. Uwierzcie mi, że nie kosztuje to wcale majątku, a jedyne na co należy poświęcić trochę czasu to poszukanie fotografa, którego styl Wam odpowiada. I to nie prawda, że jesteś niefotogeniczna i brzydko wychodzisz na zdjęciach.

Naucz się czegoś nowego

A jak już się wylenisz, wyodpoczywasz, skończysz czytać książkę i obejrzysz ten serial na który czekałaś cały rok, to czas na zrobienie czegoś dla swojego mózgu. Wiesz że mózg trzeba ćwiczyć też w trakcie trwania urlopu? W takim razie zrób jakiś super kurs, może być online 🙂 Albo naucz się wyplatać koce z wełny czesankowej (w końcu po lecie zawsze przychodzi jesień, a wtedy koc będzie jak znalazł), czy przepiękne makramy. A może chcesz się nauczyć robić las w słoiku albo szydełkować? Na naukę nowego języka może zabraknąć czasu, ale zawsze możesz zacząć. Więc jeśli od dawna chciałaś się podszkolić w jakiejś dziedzinie ale brakowało Ci czasu, to teraz jest na to idealny moment! Masz jeszcze cały sierpień 🙂

Tak właśnie wyglądają moje plany urlopowe 🙂 Wplotę w to jeszcze jakiś wyjazd w miejsce w którym jeszcze nie byłam, albo takie w którym byłam ale było tak pięknie, że zapragnęłam wrócić i gotowe! Życzcie mi udanego urlopu! A ja wam życzę by Was było stać na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół!

Na zdjęciach ja i moja piękna Magda, a za zdjęcia odpowiada @annarubinowskafotografia.

Tags: co robić w wakacje?, co zrobić dla siebie w wakacje?, jak nie zmarnować urlopu?, pomysł na sesję w plenerze, sesja fotograficzna w plenerze, sesja z przyjaciółką, sesje plenerowe w Lublinie

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

Social Profiles