Kawitacja to nowoczesna technologia, która wykorzystuje ultradźwięki do bezbolesnego oczyszczania skóry. Ultradźwięki o określonej częstotliwości drgań (18 – 100kHz) indukują falę kawitacyjną, która w obecności wody znajdującej się na powierzchni skóry tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Pęcherzyki te następnie znacznie się powiększają, a w końcu gwałtownie pękają. W efekcie w bardzo krótkim czasie, liczonym w mikrosekundach, na niewielkiej przestrzeni skóry powstają lokalne fale detonacyjne o bardzo silnym działaniu mechanicznym na otoczenie, co powoduje rozbijanie martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Co ważne działanie kawitacji jest ograniczone do najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka, a komórki znajdujące się w głębszych warstwach pozostają nienaruszone.
Wskazania do stosowania ultradźwięków w kosmetologii
- skóra zanieczyszczona
- cellulit
- blizny i rozstępy
- zmarszczki
- przebarwienia skóry
- przygotowania do operacji plastycznej
Peeling kawitacyjny ma wiele pozytywnych efektów działania, można do nich zaliczyć przede wszystkim skuteczne złuszczanie martwego naskórka, usuwanie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, bakterii, substancji toksycznych oraz pozostałości kosmetyków. Jest także doskonałym preludium do dalszej pielęgnacji, ponieważ zwiększa przepuszczalność komórek warstwy rogowej naskórka, przez co substancje aktywne kosmetyków nakładanych na skórę bezpośrednio po peelingu, będą lepiej przenikały do głębszych warstw skóry.
Przeciwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego
Jak każdy zabieg z wykorzystaniem aparatury gabinetu kosmetologicznego, również peeling kawitacyjny ma całą listę przeciwskazań. Możemy do nich zaliczyć:
- ostre procesy zapalne i stany gorączkowe,
- ciężki stan ogólny i wyniszczenie organizmu,
- niewydolność krążenia i zaburzenia rytmu serca,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne,
- ciąża,
- zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), grzybicze skóry,
- trądzik krostkowy, ropowiczy, skupiony, w fazie aktywnej (formy zapalne),
- trądzik różowaty (postać krostkowo-grudkowa stadium III),
- atopowe zapalenie skóry,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- aktywne zmiany chorobowe skóry (np. łuszczyca, liszaj płaski),
- przerwaną ciągłość naskórka,
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
- znamiona, znamiona barwnikowe, naczyniaki,
- skłonność do keloidów,
- zabiegi chirurgiczne w miejscu zabiegowym (należy odczekać minimum 2 miesiące od zabiegu),
- zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem wypełniaczy czy toksyny botulinowej (należy odczekać 2–3 tygodnie od zabiegu),
- zewnętrzne kuracje trądzikowe (odstęp 3–7 dni przed i po zabiegu),
- świeża opalenizna.
Ponadto kilka dni przed zabiegiem nie należy wykonywać innych peelingów, depilacji z wykorzystaniem wosku lub kremów depilujących, a także opalać skóry.
Ponieważ uwielbiam testować różne urządzenia kosmetologiczne, oczywiście tylko te, które moim zdaniem dają fajne efekty, zdecydowałam się na współpracę z marką SkinLovers i przetestowanie ich urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Urządzenie posiada trzy tryby działania, które można dobierać w zależności od aktualnych potrzeb skóry, a są to: tryb oczyszczenia (cleansing), tryb nawilżania (moisturizing) i tryb ujędrniający (lifting). Po trzech tygodniach testów, musze powiedzieć, że jestem mile zaskoczona samym urządzeniem, jego działaniem, jak i efektami. Urządzenie jest wykonane solidnie, jest estetyczne i bezprzewodowe, co dla mnie jest dużym atutem, bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, a sam zabieg jest bardzo przyjemny i daje satysfakcjonujące mnie efekty. Jakich efektów możemy się spodziewać po systematycznym wykonywaniu peelingu kawitacyjnego?
- Usunięcia martwych komórek warstwy rogowej naskórka,
- Oczyszczenia porów i ograniczenia powstawania zaskórników,
- Ograniczenia namnażania się bakterii,
- Poprawy krążenia oraz przepływu limfy,
- Rozjaśnienia drobnych przebarwień,
- Dotlenienia skóry,
- Ułatwienia wnikania substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, przez co obserwuje się zahamowanie procesów starzenia.
Takie urządzenie do peelingu kawitacyjnego może być używane w warunkach domowych, jest zupełnie bezpieczne, nawet w rękach osoby która nie ma nic wspólnego z kosmetologią, a chce dbać o wygląd i prawidłowe funkcjonowanie swojej skóry. Jest to świetna alternatywa dla innych rodzajów peelingów, zwłaszcza enzymatycznych czy gruboziarnistych, które często podrażniają skórę, zwłaszcza naczyniową czy wrażliwą.
Dla wszystkich którzy chcieliby samodzielnie przetestować działanie SkinLovers Cavi na hasło skinlovers10 mam 10% rabatu w sklepie SkinLovers 😊
Wpis powstał we współpracy ze sklepem internetowym SkinLovers.
Kawitacja to świetny sposób na promienną i zdrową cerę. Warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami do tego zabiegu.
Super sposób na odświeżenie skóry twarzy 🙂
oja nowa szczotka do rozczesywania to czysta rozkosz! Nie tylko łagodzi moje włosy, ale też sprawia, że codzienny masaż głowy staje się prawdziwą przyjemnością.
Efekty działania peelingu kawitacyjnego brzmią obiecująco! Skuteczność i łatwość w użyciu skłania do wypróbowania. Dzięki za polecenie!