Noc Kultury Lublin 2016

Noc kultury Lublin 2016 już za nami! Moje pierwsze wrażenia? Strasznie tłoczno, jakby w ten jeden wieczór wszystkie dzielnice Lublina opustoszały, a mieszkańcy stadnie udali się na Stare Miasto 🙂 Uwielbiam takie imprezy i oczywiście razem z dzikim tłumem podążałam w  kierunku granatowego światła, granatowego ponieważ wszystkie latarnie na Starówce zostały oklejone folią, która miała nadać okolicy piękny nastrój, w efekcie było po prostu ciemniej niż zwykle 😉 Natomiast w dziennym świetle latarnie wyglądały pięknie!

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016

Atrakcji była cała masa! Masa też była chętnych do ich zobaczenia, więc jeśli ktoś tęsknił za kolejkami rodem z PRL-u to mógł sobie przypomnieć jak to było 🙂 Ja nie tęsknię, więc zdecydowałam się na spacer, bez konieczności przepychania się, choć i tego ne udało mi się momentami uniknąć.


RetroMania Kowalska!

Ulica Kowalska na jedną noc przeniosła się w lata 20-te i 30-te, całą ulicę ozdobiły szyldy, kolorowe proporczyki, zabytkowe motocykle i samochody. Wystawiane były sztuki, a dla miłośników wygibasów – pokaz tańca i potańcówka!

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016noc kultury Lublin 2016


Plac po Farze

Na placu stanęło Ogniste Drzewo – instalacja artystyczna /Jarosław Koziara/ Bardzo ciekawa instalacja, tym bardziej zaskakująca, bo zrobiona ze zniczy! Wszystkie były ręcznie zapalane! A pod drzewem największa atrakcja dla dzieci! Pan robiący wielkie mydlane bańki!

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016


Plac Rybny

Ryby wracają na Rybny! Ale nie byle jakie ryby, a lodowe! Panowie od 21 rzeźbili swoimi piłami w bryłach lodu i wyszły im całkiem niezłe rybki 🙂 Skończyli niestety dopiero o 2 w nocy! Ale trochę ich podglądałam przy pracy 🙂

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016


Zaułek Hartwigów

Bombardowanie włóczką ciąg dalszy! Czyli drzewka w pięknych ubrankach, zresztą stojaki na rowery też 🙂 A do tego zielone górą, tego wieczoru Zaułek Hardwigów świecił na zielono!
noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016
Spacerując tym romantycznym zaułkiem w jakiś inny dzień niż Noc Kultury, możemy poczytać o historii tego miejsca i zobaczyć ekspozycję tam wystawioną. W dzień jest równie pięknie!

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016


Podwórko przy Bramie Krakowskiej

Skręcając w prawo tuż za Bramą Krakowską trafiłam na Magiczne podwórko! A tam:
 • Światłokomody – instalacja Natalii Głowackiej
 • Przejaśnienie – instalacja świetlna Koła Naukowego Ceramiki Unikatowej i Form Przestrzennych WA UMCS
 • Monolit – instalacja artystyczna Jerzego Norkowskiego

Podobało mi się, chociaż po wcześniej przeczytanym opisie spodziewałam się czegoś innego.

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016


ul. Lubartowska

Wyobraź sobie Lubartowską… Pokrytą zieloną trawą… szkoda tylko, że akurat zabrakło prądu i było bardzo ciemno 🙂 Ze zdjęć nici… ale były też food-tracki (z powodu braku wspomnianego zasilania serwowały napoje :)) Były stare, zabytkowe autobusy i kino na leżakach!

noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016


ul. Żmigród

W tym roku mnie nie zachwyciła, chociaż miała swój klimat! Żmigród w Noc Kultury 2016 to miejsce poezji, spacer kulturalny, przy słowach pięknie powiewających wierszy.
noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016 noc kultury Lublin 2016

To już dziesiąta Noc Kultury w Lublinie! Z roku na rok ta impreza cieszy się coraz większą popularnością i miasto oferuje mieszkańcom i gościom coraz więcej atrakcji. Mnie w tym roku zachwyciły rzeźby w lodzie i świetlne instalacje na placu za Bramą Krakowską. Lubicie takie imprezy? Czy raczej unikacie tłumów?

podpis 3
Tags: Noc kultury, noc kultury lublin, noc kultury lublin 2016

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Super, widać, że impreza udana. Piękne zdjęcia! 😉

 2. Odpowiedz

  Wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłam w Lublinie… czuję się mega zachęcona!

   • miscatalina
   • 9 czerwca 2016
   Odpowiedz

   Zapraszam w takim razie 🙂 Polecam szczególnie Karnawał Sztukmistrzów, świetna impreza!

 3. Odpowiedz

  Uwielbiam takie imprezy!
  Właśnie kilka dni temu wspominałam wianki nad Wisłą (Warszawa) 4 lata temu? Skąd takie skojarzenie? Bo 4 lata temu był Mistrzostwa Europy w Polsce i tamtego wieczora najpierw odwiedziliśmy Strefę Kibica a po meczu właśnie wianki na Podzamczu 🙂
  Z Twojej fotorelacji chyba największe wrażenie robią rzeźby lodowe w blasku księżyca 🙂 Super!

 4. Odpowiedz

  My po całym dniu na Kontynentach nie mieliśmy już siły chodzić z tłumem po mieście, dlatego trafiliśmy tylko w kilka przypadkowych miejsc, ale i tak miło było zobaczyć Lublin w takiej żywej atmosferze 🙂 Pozdrawiam!

   • miscatalina
   • 15 czerwca 2016
   Odpowiedz

   Zapraszam w takim razie jeszcze raz w innym terminie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

39 shares

Social Profiles