Lublin świętuje Carnaval Sztukmistrzów 2016!

ISTOTĄ Carnavalu JEST ZABAWA. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy – nowy cyrk i buskerstwo – otworzymy czas wspólnego święta.

KARNAWAŁ to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm.

Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu, śmierci, ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy. Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem…
Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie.

Niebo po raz kolejny opanują nie anioły, czy gołębie, a highlinerzy, którzy przysłonią słońce blaskiem umiejętności i brawurą swoich kroków.

Niech się stanie Carnaval!!!

Tak Carnaval Sztukmistrzów 2016 wprowadza nas w ten magiczny czas. Więcej znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy, skąd pochodzi ten cytat. Nic dodać, nic ująć! Jak było w tym roku?


Plac po Farze

Po raz kolejny pojawiły się parasolki! Z przeprowadzonych sondaży wynika, że ta atrakcja podoba się Lublinianom najbardziej, może zagości na stałe? Przekonamy się o tym już za rok 🙂 A tymczasem kilka zdjęć tegorocznych parasolek.

Carnaval sztukmistrzów 2016 Carnaval sztukmistrzów 2016 Carnaval sztukmistrzów 2016

Parasolki po zmierzchu rozbłysły całą gamą barw! Do tego koncerty na żywo sprawiły, że była to najchętniej odwiedzana miejscówka na całej Starówce. Ja się nie dziwię, sama spędziłam tam sporo czasu 🙂

Carnaval sztukmistrzów 2016 Carnaval sztukmistrzów 2016 Carnaval sztukmistrzów 2016


Trybunał Koronny

Kolorowo było też w okolicach Trybunału Koronnego, gdzie po zmroku wszystkie kamienice oświetlone zostały całą gamą barw! Bardzo przyjemnie w takim otoczeniu spędzało się sobotni wieczór, jedząc pyszne jedzenie w ogródkach restauracji i popijając orzeźwiającą lemoniadę. Pogoda dopisała i było naprawdę gorąco 🙂 W tej lokacji Carnaval Sztukmistrzów 2016 nie zawiódł! Było bardzo kolorowo, wręcz magicznie.

Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival


Urban Highline Festival

To integralna część Carnavalu Sztukmistrzów, więc i w tym roku nie mogło zabraknąć chodzących po linach śmiałków! Ponownie gościliśmy uczestników z całego świata i było na co popatrzeć. Ja jestem zachwycona ich umiejętnościami, siłą, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Takie chodzenie na linie to nie tylko technika ale też ogromna zdolność skupienia, zwłaszcza gdy podgląda Cię kilka setek gapiów 🙂

Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival

Carnaval Sztukmistrzów 2016 dał nam jeszcze jedną nowość! Po raz pierwszy mogliśmy oglądać chodzących, a nawet skaczących na linach bez asekuracji! No może nie zupełnie bez 🙂 Pod linami rozpięta była siatka, w którą w razie potknięcia wpadali 🙂

Urban Highline Festival Urban Highline Festival Urban Highline Festival


Oczywiście Carnaval Sztukmistrzów 2016 oferował dużo więcej atrakcji, myśmy jednak w tym roku postawili na relaks 🙂 Kto wie? Może w przyszłym roku zapiszę się wreszcie na jakieś kuglarskie warsztaty 🙂 Uwielbiam takie weekendy w naszym mieście! Do zobaczenia za rok!

podpis 3

Tags: Carnaval 2016, Carnaval sztukmistrzów 2016, festiwal sztukmistrzów 2016, festiwal sztukmistrzów lublin 2016, Lublin Carnaval sztukmistrzów, Lublin miasto inspiracji, sztukmistrze lublin 2016, Urban Highline Festival

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Bea
  • 1 sierpnia 2016
  Odpowiedz

  Ciekawe wydarzenie! 🙂 Świetne zdjęcia parasolek 🙂

   • miscatalina
   • 1 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Dzięki 🙂

 1. Odpowiedz

  Parasolki najlepsze! Chciałabym kiedyś zobaczyć to na żywo 🙂

   • miscatalina
   • 1 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Wpadaj w przyszłym roku! Chodzą słuchy, że zagoszczą na stałe 🙂

 2. Te parasolki są super! Poza tym strasznie lubię Twoje zdjęcia;)

   • miscatalina
   • 1 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Ach jak mi miło 🙂

 3. Odpowiedz

  Może jestem infantylna, ale parasolki wymiatają! Naprawdę bardzo mnie zauroczyły 🙂 Z taką scenografią dobra zabawa była murowana!

   • miscatalina
   • 2 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Nie jesteś 🙂 Parasolki to hit! Podobały się dosłownie wszystkim!

 4. O niech mnie, parasolki! Uwielbiam takie klimaty 🙂 Poza tym nie wiem dlaczego, ale Lublin to jest moje ukochane miasto. Uwielbiam wpaść tam choćby na jeden dzień :)))

   • miscatalina
   • 4 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Ale fajnie! Miło spotkać miłośniczkę Lublina 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

19 shares

Social Profiles