Gdzie kwitną najpiękniejsze magnolie w Lublinie?

Magnolie to jedne z najpiękniejszych drzew kwitnących właściwie już na początku wiosny. Zanim po zimowym śnie rozwiną na dobre liście i zaczną w pełni nowy sezon wegetacyjny, pokrywają się całe kwiatami, tworząc przy tym spektakularny widok. Przy okazji tworzą też piękne tło dla wiosennych sesji fotograficznych.

Piękne kwitnące drzewa!

Najczęściej i najpowszechniej spotykanym gatunkiem magnolii jest Magnolia virginiana, która w naturalnych warunkach rośnie dziko w Azji Wschodniej oraz Ameryce Południowej i Północnej. To właśnie ten gatunek spotykamy w naszych parkach, ogrodach botanicznych ale też w przydomowych ogródkach. Magnolie rosnące w Polsce najczęściej występują w formie drzew ale też rozłożystych krzewów, dorastających do 5 metrów wysokości. Cechą charakterystyczną odmian krzewiastych jest to, że rozgałęziają się nisko nad ziemią, przez co tworzą fantastyczne tło dla zdjęć. Należy pamiętać, że magnolie ze względu na swoje pochodzenie są wrażliwe na niskie temperatury, zwłaszcza jeśli są jeszcze młodymi roślinami, dlatego najlepiej sadzić je w osłoniętych od wiatru miejscach, a na zimę zabezpieczać przed mrozem.

Kiedy magnolia kwitnie?

Magnolie w naszym klimacie zakwitają na przełomie kwietnia i maja i jeśli nie przydarzą się właśnie w tym czasie wiosenne przymrozki, które uszkodzą pąki kwiatowe lub kwiaty, to zobaczymy najpiękniejsze kwitnące wiosną drzewa! Kwiaty magnolii są duże, niezwykle efektowne, usytuowane na końcach pędów i mogą mieć kolory od białego po czerwony, przez różne odcienie różu i fioletu. Ostatnio bardzo popularne są też odmiany o kwiatach żółtych. Co ciekawe wiosna to nie jedyny okres kiedy możemy zobaczyć kwiaty na roślinach magnolii. Oczywiście to kwietniowe kwitnienie jest najbardziej efektowne, również z tego względu, że roślina nie ma jeszcze liści. Kolejne, niestety już dużo słabsze kwitnienie magnolia powtarza na przełomie lipca i sierpnia, a jeśli pogoda dopisuje, to pojedyncze kwiaty może wydać po raz trzeci w ciągu sezonu wegetacyjnego w listopadzie.

Gdzie kwitną najpiękniejsze magnolie w Lublinie?

Oczywiście tam gdzie pracuję, czyli na terenie Miasteczka Akademickiego 🙂 Bardzo duże dwa drzewa magnolii, obsypane każdej wiosny białymi kwiatami, rosną obok Rektoratu Uniwersytetu Przyrodniczego. Natomiast trzy przepiękne krzewy magnolii znajdziecie na dziedzińcu KUL-u przy Alejach Racławickich. Te różowe krzewy magnolii jeszcze kwitną i codziennie odbywa się tam kilka sesji zdjęciowych, więc jeśli macie ochotę na fotki z przepięknymi kwiatami to radzę się pospieszyć 🙂 Niestety magnolie kwitną dość krótko, jednak opadające z nich płatki, które tworzą przepiękny dywan pod drzewami i krzewami też maja swój urok.

Jedne z najpiękniejszych wiosennych sesji

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, właśnie z tego względu, że kwitną drzewa, w powietrzu unosi się zapach kwiatów, słychać bzyczenie owadów i człowiek od razu ma więcej energii! To też czas najpiękniejszych sesji plenerowych i gwarantuję Wam, że te z kwiatami magnolii w tle wyjdą zjawiskowo!

Jeśli nie zdążyliście na kwitnące magnolie, to pamiętajcie, że niedługo zakwitnie jaśmin, a zaraz potem bzy! Więc nie przegapcie wiosennych okazji i idźcie na spacer, koniecznie zatrzymując się co jakiś czas i podziwiając przepiękna naturę, która nas otacza.

Tags: gdzie kwitną najpiękniejsze magnolie w Lublinie?, gdzie posadzić magnolię, ile razy w roku kwitnie magnolia?, kiedy kwitnąmagnolie?, kwiaty magnolii, magnolia kwiaty, pomysł na wiosenną sesję zdjęciową, pomysłna pastelową sesję, różowe kwiaty magnolii, sesja wosenna w pleneże

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Cudne są te magnolie i faktycznie taka sesja to jest to 🙂 Nawet nie wiem czy u mnie (na Podhalu) już kwitną…

   • miscatalina
   • 1 maja 2019
   Odpowiedz

   Więc masz czas na zaplanowanie fajnych zdjęć 🙂

 2. Odpowiedz

  Nawet nie wiedziałam że w moim mieście rodzinnym można zobaczyć magnolie w tylu miejscach. Moja ulubiona przydomowa na skrzyżowaniu Północnej z Prusa.

   • miscatalina
   • 1 maja 2019
   Odpowiedz

   Też jest piękna 🙂

  • Ania
  • 29 kwietnia 2019
  Odpowiedz

  O kurczę, a ja całkiem niedawno byłam w Lublinie! Niestety tylko na chwilkę, więc i tak bym nie trafiła do tego miasteczka akademickiego 🙁 Muszę jednak przyznać, że nie jesteś pierwszą osobą, od której słyszę, że właśnie tam macie najpiękniejsze magnolie. Niedawno widziałam u jednej blogerki lifestylowej kulisy sesji, którą zrobiła sobie z koleżankami właśnie w tym miejscu! 🙂 Piękne to musi być miejsce o tej porze roku, zazdroszczę!

   • miscatalina
   • 1 maja 2019
   Odpowiedz

   W sezonie odbywa się tam po kilkanaście sesji dziennie i czasem trudno się dopchać 🙂 To faktycznie bardzo popularne miejsce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

Social Profiles