Festiwal Róż 2017

Lato niestety zbliża się już ku końcowi, a na horyzoncie widać jesień, chociaż jak patrzę za okno to mam wrażenie, że właśnie przyszła. Dlatego żeby trochę ocieplić atmosferę i przekonać lato żeby jednak jeszcze trochę z nami zostało, prezentuję Wam kilka kadrów pięknych kompozycji kwiatowych. Znany Wam doskonale Sebastian Wasilewicz dzieli się dzisiaj z nami swoimi wspomnieniami z Roślinnych Przeobrażeń Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej, czyli Festiwal Róż 2017.

Kolejny moment życia

Na przełomie czerwca i lipca odbyła się już 7 edycja Roślinnych Przeobrażeń. Nasza szkolna wystawa obiektów i instalacji florystycznych ma już swoją tradycję,  pierwsza edycja odbyła się w Łazienkach Królewskich, a już wszystkie kolejne usadowiły się wygodnie w przeuroczym i przychylnym jej Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas cyklicznie się już odbywającego Festiwalu Róż, masowej imprezy kwiatowej, możemy zobaczyć po raz pierwszy prezentowane w Polsce najnowsze licencjonowane odmiany róż. W tym roku w ramach wystawy odbył się również pokaz florystyczny studentów Akademii Marioli Miklaszewskiej, konkurs kwiatowy pt.: „Kwiaty we włosach potargał wiatr”. W różnych miejscach Parku Botanicznego wciąż można podziwiać Wystawę Dużych Form Florystycznych; rzeźb pt.: „Myśl w ptaka zamieniona” i kompozycji roślinnych przygotowaną przez studentów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej. Dla wielbicieli róż odbyły się również wykłady poświęcone wiedzy ogrodniczej i botanicznej oraz tematom dotyczącym hodowli i uprawy tych najpiękniejszych kwiatów.

Plan, projekt, realizacja

Bardzo przyjemnie patrzy się na piękne kompozycje kwiatowe, jednak aby powstało to co cieszy nasze oko potrzebny jest twórczy wysiłek florystów, ciężka praca oraz ich radość, pasja i entuzjazm. W tym roku nie było łatwo, floryści i organizatorzy wystawy, musieli się zmagać z ulewnym deszczem i szkodami, jakie wyrządziły w ogrodzie botanicznym lokalne burze. Przygotowania jak zwykle były ciężkie, bo duża forma to trudny, ciężki fizycznie kawałek florystyki, a dodatkowo pracowaliśmy nad rzeźbą.  Jednak pomimo przeciwności losu wszystko wyszło wspaniale. Oto kilka migawek dla Was z przygotowań do tegorocznej wystawy.

Duże formy na dłuższy czas zadomowiły się w ogrodzie botanicznym

Zmieniają się w czasie, ruszają się na wietrze i pachną… Ciągle można oglądać wystawę ogrodowych instalacji, rzeźb i obiektów ROŚLINNE PRZEOBRAŻENIA. W każdej chwili można odwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego i podziwiać duże formy, które zostały zainstalowane w różnych częściach tego magicznego miejsca. Duże instalacje i rzeźby będą się zmieniać i wpływać inaczej na obserwatora wraz ze zmieniającymi się porami roku. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs pt.: „Kwiaty we Włosach potargał Wiatr”

Floryści mieli za zadanie wykonać florystyczne nakrycie głowy. Dekoracja musiała spełniać kilka kryteriów zawartych wcześniej przez organizatorów w regulaminie konkursu. Aranżacja miała zostać wykonana z trwałych roślin, tak aby mogła przetrwać w dobrym stanie wizualnym do końca trwania wystawy. Florysta musiał także przemycić w swojej pracy kwiat róży (duża, mała, pączek kwiatowy, cokolwiek) w ten sposób praca nawiązywała do trwającego w ogrodzie „Festiwalu róż”. Styl i technika pracy była dowolna.  Sponsorem nagród był WSHR Bronisze.

Pokaz, kwiaty, piękna pogoda i uśmiech zwiedzających

Pierwszego dnia trwania trwania festiwalu róż i towarzyszących jej wystaw pogoda nam sprzyjała. Słońce i bezchmurne niebo pojawiło się wreszcie na horyzoncie. Mnóstwo zwiedzających przybyło na tegoroczny festiwal róż, a także czynnie uczestniczyło w warsztatach kwiatowych organizowanych przez Mariole Miklaszewską.

W sobotnie popołudnie o godzinie 15 odbył się pokaz florystyczny grupy mistrzowskiej Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.  Studenci przygotowali kilka letnich, kolorowych bukietów okolicznościowych, zaprezentowali klasyczne i nowoczesne bukiety ślubne oraz wiele innych aranżacji kwiatowych.


7 edycja roślinnych przeobrażeń i festiwal róż 2017 już za nami, kolejna już za rok. Czy warto? Uważam, że tak.  Szalone pomysły, oryginalne wykonanie i przede wszystkim wspaniali ludzie. Tak w skrócie wyglądały ,, Roślinne Przeobrażenia” w przepięknym Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie. Można było podziwiać duże formy Florystów, zachwycać się piękną naturą Ogrodu Botanicznego, wziąć udział w warsztatach układania kwiatów, a to wszystko pod nadzorem niezastąpionej Marioli Miklaszewskiej.

Więc jak podobają Wam się kwiatowe dzieła naszych zdolnych florystów? Mnie bardzo! W przyszłym roku przeczytacie moją relację 🙂 a teraz napiszcie coś miłego Panu Sebastianowi 😉

Foto:

Mariola Miklaszewska https://www.facebook.com/akademiaem/

magia kwiatów https://www.facebook.com/pg/magia.kwiatow.wch/about/?ref=page_internal

Jarek Kiedrowski https://www.facebook.com/dlaflorystow/

Tags: festiwal róż 2017, florystyka, kompozycje kwiatowe

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Przepiękne zdjęcia i bukiety. Widać, że tworzący je ludzie świetnie się przy tym bawili. Pozdrawiam.

   • miscatalina
   • 5 września 2017
   Odpowiedz

   To prawda, doskonale widać, że to prawdziwa pasja, a wiadomo, że jak się coś kocha to pięknie wychodzi 🙂

 2. Odpowiedz

  Przepiękne są te dzieła. Aż trudno oczy oderwać.

   • miscatalina
   • 8 września 2017
   Odpowiedz

   To prawda 🙂 Same zdolniachy je robiły 😉

 3. Odpowiedz

  wow, super foty 🙂 nawet nie wiedziałam, że jest taki festiwal. Ps. Bardzo ładnie piszesz.

   • miscatalina
   • 8 września 2017
   Odpowiedz

   Dziękuję 🙂

  • Anna
  • 6 września 2017
  Odpowiedz

  Ale piękne kompozycje kwiatowe! 🙂

   • miscatalina
   • 8 września 2017
   Odpowiedz

   Co mogę odpowiedzieć? Zgadza się ! Piękne! 😉

 4. Odpowiedz

  Mega kreatywne i piękne. Dzięki za relację z wydarzenia. Pozdrawiam!

   • miscatalina
   • 8 września 2017
   Odpowiedz

   Polecam się! 😉

  • Asia
  • 9 września 2017
  Odpowiedz

  O kurczę, nie miałam pojęcia o tej imprezie. Dzięki za informację. Na kolejnej edycji na pewno się pojawię!
  Mogę się zrewanżować zdjęciami Kondiego ze słynnego International Rose Test Garden w Portland, USA (link do posta wrzuciłam do formularza).

   • miscatalina
   • 12 września 2017
   Odpowiedz

   W takim razie musimy się w przyszłym roku umówić na wspólne zwiedzanie i oglądanie 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

26 shares

Social Profiles